Blog

Fotokopi makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Fotokopi makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ayvalık körfez toner büro makineleri – Ayvalık Ofis makineleri

Yazıcılar ve fotokopi makinesi seçerken bir ayrım vardı, ancak bugün ofis odaklı yazıcıların çoğu dijital ve çok fonksiyonludur. Tarama yapabilir, kopyalayabilir, yazdırabilir, fakslayabilir, indirebilir ve e-postayla gönderebilirsiniz. Çoğuda kiralanabilir. Bazı gelişmiş modeller, çift yönlü kopyalar yapabilir, tam baskı, sırala, zımbalayabilir, üç delikli zımbalar yapabilir ve asetatları basabilir. Yine de diğerleri maliyetleri düşüren ve üretkenliği artıran özellikler de sunar. Bunlar arasında kablosuz bağlantı, görüntü düzenleme, biyometrik kimlik doğrulama gibi güvenlik özellikleri ve enerji tasarrufu bulunur.

Yazıcı türleri
Cevaplamanız gereken ilk soru, tek renkli veya renkli bir yazıcı isteyip istemediğinizdir.

Evde kullanılacak yazıcı
Küçük ofisler ve ev ofisleri için tasarlanan fotokopi makineleri, genellikle masaüstü boyutundadır. Bu gibi tasarımlar 50 dolara kadar satın alınabiliyor, ancak 300 ila 700 dolar arasında harcama yapmanızı öneriyoruz. Çok düşük fiyatlı masaüstü fotokopi makineleri kişisel kullanım içindir ve çoğu küçük işletme sahibinin ihtiyaçlarını karşılamayacaktır.

Ofis ve şirketlerde yazıcı fotokopi seçimi
Ofis fotokopi makineleri genellikle büyük masaüstü boyutunda veya bağlantısızdır ve çok kişili ofislerin gereksinimlerine uyacak şekilde üretilir. Bunun gibi yazıcılar ağa bağlanabilir ve genellikle çok sayıda yazdırma, tarama ve fakslama becerisinin yanı sıra farklı kağıt boyutlarına yazdırma seçeneğini de sunar. Ofis yazıcıları yaklaşık 1.200 dolarından başlar, ancak üst düzey ofis makineleri 5.000 ABD Dolarından daha yüksek bir değere sahip olabilir.

Kalite
İşletmeniz yüksek baskı, profesyonel kalitede grafikler ve gelişmiş belge sonlandırma seçenekleri gerektiriyorsa, profesyonel yazıcıya ihtiyacınız olabilir. Profesyonel yazıcılar, renkli kopyalar için 2400 x 1200 dpi’den, siyah beyaz baskılar için 8 bit renk derinliğine sahip olan 9600 x 600 dpi’ye kadar değişen yüksek çözünürlükler sunar. .

Karşılaştırma özellikleri
Farklı fotokopi modellerini karşılaştırırken, en önemli özelliklere bakmak önemlidir.

Baskı hızı ve hacmi
Baskı hızı, bir fotokopi makinesi seçerken bakmak için en önemli özelliklerden biridir. Baskı hızı genellikle sayfalarda dakika başına “ppm” olarak listelenir. Ortalama baskı ihtiyacı olan küçük işletmeler için mikro işletmeler için en az 27 ppm ve yaklaşık 52 ppm civarında bir tavsiye ediyoruz.

Kağıt kapasitesi
Genellikle teknik özellikli sayfalarda “tepsi” veya “kaset” olarak listelenir, her yazıcının kağıt kapasitesini ve makinenin üzerine yazdırabileceği kağıdın boyutlarını bulacaksınız. Kapasitenin ve mevcut boyutların ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olun.

Tarama
Neredeyse tüm ofis yazıcılarında dahili tarayıcılar bulunur, ancak her makinede otomatik belge besleyici veya çift taraflı tarama yoktur. Çok sayıda belge taramayı planlıyorsanız, tarayıcılardaki belge besleyicilerin şarttır. Çift taraflı özellik, çift taraflı tarama için çok önemlidir. Görüntüleri ve sözcük belgelerini de taramayı düşünüyorsanız, fotokopi makinesinin optik çözünürlüğünü kontrol etmek de isteyebilirsiniz. Temel belge taraması için, 600 piksel yeterince iyidir, ancak grafikler için en az 4800 piksel istersiniz.

Grafik
Üretim yazıcıları, ofis yazıcılarından çok farklı grafik özelliklerine sahiptir. Üretim yazıcılarında 2400 x 2400 dpi çözünürlük standarttır ve renk yönetimi önemlidir. Öncelikle sözcük belgelerini yazdırmak için kullanılan Office yazıcıları çok daha düşük dpi değerine sahiptir. Hangi grafik düzeyine ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız, bir fotokopi şirketindeki bir temsilciye ulaşın ve yazıcıyı ne için kullanacağınızı tartışın; ihtiyaç ve bütçenize uygun bir model önerebilmeli

Ayvalık – Mürekkep ve toner
Satın aldığınız veya kiraladığınız fotokopi makinesinin kullanım ömrü boyunca size ne kadar toner veya mürekkebin maliyeti olacağını düşünmeniz önerilir. Belirli bir makine seçmeden önce, her kartuştan veya tonerden kaç sayfa çıktı alacağınızdan emin olun. Ayrıca, mürekkep doldurma kullanma olasılığına bakın.

Bellek
Çoğu dijital fotokopi makinesi, önemli sayıda belgeyi ve taramayı korumalarını sağlayan bir tür dahili belleğe sahiptir. Dahili bir sürücü, diğer herhangi bir bilgisayarın sabit sürücüsüne benzer. Makinenin boyutuna bağlı olarak, RAM 256 MB ila 1,5 GB arasında değişebilir ve kapasite 1,5 GB ila 1 TB depolama alanı arasında değişebilir.

Bakım ve servis anlaşmaları
Ortalama bir dijital fotokopi servisi anlaşması toner, dram ve tüm parçalarını, bakım ve onarımlarını kapsar. Bunlar, ofis personelini ve çalışanlarını toner seviyeleri ve makinenin uzun vadeli performansı hakkında endişelenmekten kurtarması için tasarlanmıştır.

Mürekkep püskürtmeli vs. lazer
Bir inkjet yazıcı mı yoksa bir lazer yazıcı mı satın almanız gerektiği işinizin gereksinimlerine bağlıdır. Bir mürekkep püskürtmeli yazıcı, çok fazla baskı yapmayan veya bir kerede yalnızca birkaç sayfa basmayan işletmeler için en iyi ve en ekonomik seçenektir. Aynı zamanda, renkli baskı ve medya şirketleri, pazarlamacılar ve emlak şirketleri gibi yüksek kaliteli görüntüler isteyenler için en iyi çözümdür. Çok fazla alana sahip olmayan işletmeler de inkjet yazıcıyı tercih edebilir, çünkü lazer yazıcılardan daha küçük ve daha taşınabilirdir. Asgari grafikle çoğunlukla siyah metin olan büyük baskı işleriniz varsa, bir lazer yazıcıyla paranızın karşılığını en iyi şekilde alırsınız. Bir lazer yazıcı yüksek hızda yüksek hızda baskı rahatlığı sunar – düşük kaliteli lazer yazıcılar bile dakikada 20 sayfaya kadar baskı yapabilir – böylece hiç kimse belgelerin yazdırılmasını beklerken zaman kaybetmez. Net metinler ve daha ince çizgilerle iyi çıktılar elde edersiniz, ancak görüntü kalitesi yıldızlardan daha düşük olacaktır.

Ek olarak, bir lazer yazıcı genellikle daha yüksek bir fiyat noktasına sahip olsa da, uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlar. Tonerinizi mürekkep kartuşlarınız kadar sık satın almanız ve değiştirmeniz gerekmeyecek ve mürekkep püskürtmeli sayfa başına yaklaşık 10 ila 20 kuruşun aksine, sayfa başına yaklaşık 6 ila 8 kuruş (renkli baskılar dahil) .

Fotokopi makinesi markaları – Ayvalık
Brother – Özel kumaş yazıcıları ve endüstriyel dikiş makineleriyle en iyi bilinen Brother şirketi aynı zamanda ev kullanımı, küçük işletmeler ve büyük işletmeler için çok işlevli lazer fotokopi makineleri üretmekte ve satmaktadır. Küçük giriş seviyesindeki Brother makineleri 150 dolardan başlar ve genellikle dakikada 24 ila 27 sayfa yazdırırken, SMB için önerdiğimiz Brother Workhorse Serisi, dakikada 52 sayfaya kadar baskı hızı ile 450 ila 1.000 ABD Doları üzerinden perakende satış yapar.

Ayvalık Kiralık fotokopi makinesi
Şirketlerin çoğu, fotokopi satışı ve leasing seçenekleri sunmaktadır. Bu, birçok işletme sahibi için büyük bir sorudur ve hızlıca cevaplanamayan bir soru. Her iki yöntem de vergi teşvikleri, bakım sorunları, amortisman ve maliyetler dahil olmak üzere her türlü lehte ve aleyhte gelir. Kiralama veya satın almanın işiniz için doğru olup olmadığından emin değilseniz, sitemize bakın; satın alma ve kiralama kılavuzuna bakın .

Canon – Canon’un küçük masaüstü fotokopi makineleri, çekici tasarımları, kaliteli tarayıcıları ve düşük giriş fiyatları nedeniyle popülerdir. Canon’un işletmeye değer masa üstü makineleri yaklaşık 200 $ ‘dan başlarken, ofis fotokopi makineleri yapılandırmaya ve özelliklere bağlı olarak yaklaşık 750 $’ dan 5.000 $ ‘a kadar koşarlar.

Epson – Epson, kullanıma hazır çok işlevli fotokopi makinelerinin yanı sıra yüksek kaliteli fotoğraf yazıcıları ve kumaş yazıcıları üretiyor. Kalite, kompakt ev ofis makineleri serisinden ticari geniş format ve grafik yazıcılara kadar Epson serisinde çalışır. Epson ayrıca tabela ve sanat reprodüksiyonlarının yanı sıra sağlık etiketi, nokta vuruşlu makbuzlar ve daha fazlasını basmak için özel yazıcılar üretiyor. EcoTank yazıcıları, küçük işletmelerin mürekkep maliyetlerini en aza indirmesi için mükemmel bir seçimdir. Kartuşsuz yazıcılar kutuda iki yıla kadar mürekkep içerir ve ucuz mürekkep şişeleriyle doldurulabilen spor doldurulabilir kapları içerir.

HP  - HP’nin uygun fiyatlı çok işlevli fotokopi makineleri, çeşitli yapılandırmalara sahip oldukları ve piyasadaki herhangi bir yazıcı markasının en iyi dokunmatik ekran arayüzlerinden birini kullandıkları için popülerdir.

HP hepsi bir arada yazıcı, yoğun ofis personeli tarafından orta ila yoğun kullanımlara dayanacak kadar sağlam, uygun bir çok amaçlı yazıcıdır.

Konica Minolta  – Konica Minolta, çok çeşitli fotokopi makineleri sunmaktadır. Yüksek baskı hacimlerini kullanma kabiliyetleriyle bilinen çok işlevli ofis sistemleri ve büyük baskı üretimi modelleri ile tanınır. Üst seviye modeller 105 ppm’ye kadar çıktı üretebiliyor, çoğu orta kademe model 30 – 60 ppm sunuyor.

Kyocera – Bu listedeki diğer fotokopi şirketleri gibi, Kyocera da eğitim, devlet, sağlık, hukuk, üretim ve işletme organizasyonları için uzmanlık hizmetleri sunan kapsamlı belge iş akışı çözümleri sunar. Kyocera’nın iş odaklı çok işlevli fotokopi makineleri, dayanıklılıkları ve yüksek hacimli işlerle başa çıkma yetenekleriyle bilinir. Kyocera ayrıca, mimarlık ve tasarım firmaları için ideal olan 600 dpi görüntü çözünürlüğünde özel geniş formatlı yazıcılar satıyor.

Lexmark – Lexmark, çok işlevli fotokopi makineleri üretmekte ve sektöre özgü yönetilen hizmetler sunar.

Ricoh USA Inc . – Ricoh, dünyanın en büyük fotokopi üreticisidir. Ricoh adı altında kendi fotokopi makinelerini ve yazıcılarını üretip satıyor ve Savin, Gestetner, Hitachi, Lanier ve IBM Printing Systems Division / InfoPrint Solutions Company dahil olmak üzere birçok tanınmış fotokopi şirketi sahibi ve işletmecisi olmakla birlikte, kalite büyük ölçüde bağlı kullanılan marka adına. Ricoh’un kendi markalı ofis yazıcıları, kalitesi, çok yönlülüğü, kapasitesi, hızı, grafikleri ve kapsamlı belge iş akışı çözümleri ve yönetilen baskı hizmetleri ile tanınır. Ricoh, kurulan KOBİ’ler için mikro işyerlerinden veya ev ofislerinden daha iyi bir eşleşmedir.

Sharp – En iyi televizyon ve monitörler için bilinen Sharp, aynı zamanda baskı işinde. Öncelikle ofis yazıcıları ve üretim yazıcıları satıyor, ev ofisi veya kişisel kullanım makineleri satmıyor. Keskin kopyalayıcıların, kullanıcının belgeleri düzenlemesini ve sadece parmağınızı sürükleyerek dosyaları düzenlemesini sağlayan 10 inçlik bir dokunmatik ekran paneliyle iş akışı verimliliğini arttırdığı gösterilmiştir. Keskin fotokopi makinelerinin güvenilirliği, kullanıcı dostu arayüzü ve kullanıma hazır işlevselliği, şirket içi BT teknolojisine sahip olmayan küçük işletme sahipleri için iyi bir seçimdir.

Xerox – Genellikle, sistem yöneticileri tarafından fotokopi makinelerinin Cadillac’ı olarak anılan Xerox, uygun fiyat etiketine sahip yüksek kaliteli yazıcılar sunar. Bazı kullanıcılar fiyatın haklı olduğunu düşünürken, diğerleri Xerox’un sadece lüks bir marka olduğunu düşünüyor. Xerox, mükemmel müşteri hizmeti, dayanıklı makineler ve sağlam bir kullanıcı arayüzü için bir üne sahiptir.