Blog

Muadil Toner Yazıcıya Zarar Verir mi?

Muadil Toner Yazıcıya Zarar Verir mi?

Ayvalık Muadil Tonerler orjinal yazıcı üretici fimasının dışında başka bir firma tarafından üretilmiş tonerlere verilen isimdir.

Titiz bir üretim ve test sürecinden geçmiş muadil bir tonerin yazıcınıza zarar vermesi mümkün değildir.

Edremit Muadil toner diye adlandırdığımız toner orjinalinin birebir uyumlu yan ürünüdür.

Piyasada satılan bazı muadil tonerler orjinal ürünün doldurulması ve aşınan parçalarının değiştirilmesiyle satışa sunulmuş tonerlerdir, Remanufacturing diyede isimlendirilirler.

Bu tip tonerlerde de doğru bir dolum ve yenileme işleme yapılmışsa yazıcınız için herhangi bir tehlike söz konusu değildir.

Dikili Muadil tonerler orjinal karşılıklarının 3/1 bazı modellerde 4/1 fiyatlarına denk gelmektedir.Buda muadil toner kullanarak baskı maaliyetlerinizi çok aşağıya çekebilmeniz demektir.

Tüm dünyada toner dolum işleminin ve muadil toner piyasasının bu kadar canlı ve iyi bir pazar olmasının nedeni işte bu 4/1 hatta 5/1 lik tasarruftur.Sonuçta hiçkimse aynı işi görebileceği bir ürüne 5 katı fazla para ödemek istemez.

Tabi ki kişilerin ve kurumların kendi tercihleri muadil ürün yerine orjinal toner kullanmak yönündede olabilir.

Buradaki seçim kullanıcının tüketimiyle doğru orantılıdır.

Örneğin yılda bir adet Hp ce285a(85A) toner kulanan bir kullanıcı ortalama 150 tl lik bir gidere katlanmak zorundadır, bu rakam çok görünmemektedir.

Aynı kullanıcının 2 haftada bir bir adet tüketeceğini varsayarsak bir yılda 150×24=3600 tl lik bir giderle karşılacaktır.

Aynı kullanıcı muadil toner kullanır ise ortalama 40tlx24=960 tl lik bir baskı maaliyeti ile karşılacaktır.

Kullanıcının ne kadar tükettiği orjinal yada muadil toner seçiminde birebir belirleyicidir.

Son olarak eğer yazıcı firmalarının iddia ettikleri gibi Bergama muadil toner kullanımı yazıcınızın ömrünü azaltıyor bile olsa aradaki büyük para tasarrufuyla kendinize 2 yada 3 yazıcı daha alabilirsiniz